Blüthner - це справжня німецька якість

Сімейна компанія Blüthner (Блютнер) була заснована в 1853 році. Юліус Блютнер отримав дозвіл від влади Лейпцига й розпочав виробництво перших інструментів. Три працьовиті людини приєдналися до справи Блютнера й працювали, викладаючись на повну. Молодий майстер, що горів бажанням досягти успіху, працював майже без відпочинку. Його працівники приходили на роботу о 6 годині ранку, а він уже 2 години сидів за розробкою зразків або деталей і часто затримувався допізна. За перший рік було зроблено 10 фортепіано та 2 піаніно. Компанія поступово завойовувала популярність і незабаром вийшла на міжнародний ринок.

З того часу фортепіанні майстри дбайливо передають своє мистецтво з покоління до покоління. За більше ніж сторічну історію компанії було випущено понад 150 тисяч інструментів під брендом Blüthner.

Сьогодні на музичні інструменти Blüthner існує великий попит, а компанія має дочірні підприємства, сервісних та ділових партнерів в багатьох країнах.

"Blüthner - це досконалість. Ліричність звуку, яка відповідає за красою людському голосу, може надихнути будь-якого композитора."
Петро ілліч Чайковський

"Роялі Blüthner дійсно мають співучість. Це і є найпрекрасніше, чим може відзначитись фортепіано."
Вільгельм Фуртванглер

Виробництво музичних інструментів Blüthner (Блютнер)

Якість музичних інструментів Blüthner залишається незмінно високою з самого початку заснування компанії. Від зрубання дерева до ретельної заключної перевірки та передачі інструменту клієнту проходить близько восьми років. Підпис Блютнера присутня на кожному інструменті і є знаком гарантії найвищої якості.

Деревина — це основна сировина у виготовленні інструментів Blüthner, і найголовнішим є правильний підбір сировини для кожної деталі. Важлива навіть відстань між річними кільцями у стовбурі, яка залежить від стану ґрунту в місці зростання дерева, а також від вмісту в деревині мінералів та електролітів. Різні сорти дерев поставляються до майстерень із різних країн світу. Кожен сорт потребує особливої ​​витримки. Важка деревина, з якої виготовляється основа інструменту, може сушитися кілька років перш ніж дійде до потрібної кондиції та стане придатною для обробки.

Сосна та червоний бук — основні породи дерев, що використовуються для виробництва інструментів Blüthner. Кожна порода використовується у особливих цілях. Деревина сосен, що ростуть у районі Мекленбурга, добре витримує сильні навантаження й використовується для виготовлення розпірок, а також інших деталей, що знаходяться під сильним тиском. Червоний бук, що росте у передгір'ях Німеччини, вважається найкращим у світі. Він потрібний для найважливіших частин інструменту, і кожне дерево потребує особливо ретельного вибору перш ніж буде зрубане. Через свою високу густину бук підходить якнайкраще для стикування в місцях сильного тиску і ламінується там, де необхідно утримувати прикручені деталі. Червоний бук чудово підходить для виготовлення днища фортепіано та внутрішнього каркасу, де він повинен утримувати звукову панель, а також важку залізну раму. У конструкції внутрішньої розпірки сосна ламінована у червоний бук. Це ідеально забезпечує міцність, потрібну для утримання всієї конструкції та протистояння напрузі струн.

Сталева рама відливається за особливою технологією. Через складну фізичну структуру рами Blüthner високий ступінь точності та координації потрібні в ливарному цеху. Уважні перевірки під час процесу відливу рами гарантують її ідеальність.

Для повної впевненості в тому, що рама може винести потрібний тиск, який створюється від напруги струн, проводяться різноманітні хімічні тести, а також зважування рами. Кристалічна структура з графітом здійснює внутрішнє поглинання несприятливих природних вібрацій.

Особлива увага зосереджена на звуковій панелі. Для виконання вимог часто важко знайти необхідну кількість якісної ялини. Дерево повинно мати пряму велику структуру з річними кільцями, розташованими близько одне до одного, тільки тоді воно розцінюватиметься як здатне до резонансу.

Дерева, що ростуть у східних Альпах, Румунії та в Уральських горах, найкраще відповідають вимогам. Дерева, спиляні взимку, складаються на сани і вивозяться кіньми з цих важкодоступних районів. Обережно перевезені та ретельно перевірені, дерева акуратно розпилюються спеціальним чином та сушаться. Під час просушування, яке може тривати кілька років, внутрішні клітини деревини піддаються метаморфозі. Смола осідає в клітинах мембран та набуває стійкої форми, яка проводить енергію струни, перетворюючи її на звукову хвилю.

Струни виготовляються зі сталі, здатної витримати велику напругу. Сталь проходить через спеціальне штампування і обробляється за особливою, запатентованою технологією. Високий рівень точності діаметра струн дає інструментам Blüthner чисте та неповторне звучання.

Мідний дріт накручується на гексагонний дріт за точної підтримки потрібної напруги, що дає гарантію того, що мідне пасмо залишиться щільним на весь життєвий цикл інструменту.

Клавіші виготовляються з ялини з щільними річними кільцями. Кожна клавіша покрита червоним буком для міцності в місцях вкручування та має вкладиш із натуральної телячої шкіри в прорізах. Це гарантує стабільність протягом сотні років.

Поверхня клавіш покрита спеціальним пластиком, який сприяє найбільшій чутливості дотику піаніста. Спеціальне покриття із натуральної слонової кістки може бути виготовлене на замовлення. Покриття чорної смоли або темно-червоне із чорним також можливі на замовлення.

Конструкція фортепіано вдосконалювалася багатьма поколіннями майстрів. Юліус Блютнер зробив у цей процес свій внесок, створивши систему Aliquot. Вперше запатентована у 1878 році, вона стала новою сходинкою до досягнення славнозвісного м'якого романтичного звучання інструментів Blüthner.

На даному етапі система являє собою додаткову четверту струну в дискантовій частині, прикріплену до мосту так, що молоточки її не торкаються. Вона резонує у відповідь на коливання трьох базових струн, створюючи багату й приголомшливу динаміку звуку.

Інструменти